×
Advertisement
login

One atta Time

Want to help support the site and remove the ads? Become a patron via patreon or donate through paypal.
Reset Score Skip Problem
hide keyboard
Generate Results Printout
Correct 0 +1 Incorrect 0 +1 Score 0
Waiting on your teacher to grade.
COMPLETE!
Correct!
Incorrect
Assignment Complete
At Debby's bakery over the course of a year she sold 54 birthday cakes for $72 a cake. At the end of the year she determined that for each cake she sold she had spent 1/6 of the sale price on ingredients. How much money did she spend on ingredients for cakes?
Check Answer ✔ Submit
×
Changes here will reset your score
I understand
Save
×
Name
Advertisement